Menu
Liga_Konferensi_Europa_UEFA_2023–24 Pusingan kelayakanUndian untuk pusingan kelayakan pertama dibuat pada 20 Jun 2023. Pusingan pertama dimainkan pada 12 dan 13 Julai, dan perlawanan kedua dimainkan pada 18 dan 20 Julai 2023.
Pemenang pertalian mara ke pusingan kelayakan kedua Laluan Utama. Mereka yang kalah telah disingkirkan daripada pertandingan Eropah untuk musim ini.
Undian untuk pusingan kelayakan kedua telah dibuat pada 21 Jun 2023. Pusingan pertama dimainkan pada 25, 26 dan 27 Julai, dan perlawanan kedua pada 1, 2 dan 3 Ogos 2023.
Pemenang pertandingan mara ke pusingan kelayakan ketiga dalam laluan masing-masing. Mereka yang kalah telah disingkirkan daripada pertandingan Eropah untuk musim ini.
Pasukan #1 | Agg. | Pasukan #2 | Tempat sendiri | Tempat lawan |
---|---|---|---|---|
Lincoln Red Imps | Bye | N/A | — | — |
Flora | Bye | N/A | — | — |
Tre Penne | 0–10 | Valmiera | 0–3 | 0–7 |
Ferencváros | 6–0 | Shamrock Rovers | 4–0 | 2–0 |
The New Saints | 3–4 | Swift Hesperange | 1–1 | 2–3 |
Atlètic Club d'Escaldes | 1–5 | Partizani | 0–1 | 1–4 |
Ħamrun Spartans | 3–1 | Dinamo Tbilisi | 2–1 | 1–0 |
Farul Constanța | 6–4 | Urartu | 3–2 | 3–2 |
Struga | 5–3 | Budućnost Podgorica | 1–0 | 4–3 |
Ballkani | 7–1 | Larne | 3–0 | 4–1 |
Nota
Undian untuk pusingan kelayakan ketiga telah diadakan pada 24 Julai 2023. Pusingan pertama dimainkan pada 9 dan 10 Ogos, dan perlawanan kedua pada 16 dan 17 Ogos 2023.
Pemenang perlawanan mara ke pusingan play-off laluan masing-masing. Mereka yang kalah telah tersingkir daripada pertandingan Eropah untuk musim ini.
Pasukan #1 | Agg. | Pasukan #2 | Tempat sendiri | Tempat lawan |
---|---|---|---|---|
Ħamrun Spartans | 2–8 | Ferencváros | 1–6 | 1–2 |
Farul Constanța | 5–0 | Flora | 3–0 | 2–0 |
Valmiera | 1–3 | Partizani | 1–2 | 0–1 |
Ballkani | 5–1 | Lincoln Red Imps | 2–0 | 3–1 |
Struga | 4–3 | Swift Hesperange | 3–1 | 1–2 |
Pasukan #1 | Agg. | Pasukan #2 | Tempat sendiri | Tempat lawan |
---|---|---|---|---|
AEK Larnaca | 1–2 | Maccabi Tel Aviv | 1–1 | 0–1 |
Sabah | 2–2 (4–5 pen.) | Partizan | 2–0 | 0–2(s.m.t.) |
Sepsi OSK | 2–1 | Aktobe | 1–1 | 1–0 |
Rapid Wien | 5–0 | Debrecen | 0–0 | 5–0 |
Hajduk Split | 0–3 | PAOK | 0–0 | 0–3 |
FC Santa Coloma | 0–3 | AZ | 0–1 | 0–2 |
Celje | 5–1 | Neman Grodno | 1–0 | 4–1 |
Neftçi | 2–5[upper-alpha 1] | Beşiktaş | 1–3 | 1–2 |
Omonia | 2–5 | Midtjylland | 1–0 | 1–5 |
Aris | 2–2 (5–6 pen.) | Dynamo Kyiv | 1–0 | 1–2(s.m.t.) |
Legia Warsaw | 6–5 | Austria Wien | 1–2 | 5–3 |
Hapoel Be'er Sheva | 1–2 | Levski Sofia | 0–0 | 1–2 |
Hibernian | 5–3 | Luzern | 3–1 | 2–2 |
Viktoria Plzeň | 6–0 | Gżira United | 4–0 | 2–0 |
Arouca | 3–4 | Brann | 2–1 | 1–3 |
Gent | 6–2 | Pogoń Szczecin | 5–0 | 1–2 |
Adana Demirspor | 7–4 | Osijek | 5–1 | 2–3 |
B36 Tórshavn | 1–5 | Rijeka | 1–3 | 0–2 |
Twente | 5–0 | Riga | 2–0 | 3–0 |
Rosenborg | 3–4 | Heart of Midlothian | 2–1 | 1–3 |
Fenerbahçe | 6–1 | Maribor | 3–1 | 3–0 |
Club Brugge | 10–2 | KA | 5–1 | 5–1 |
Dila Gori | 0–3 | APOEL | 0–2 | 0–1 |
Lech Poznań | 3–4 | Spartak Trnava | 2–1 | 1–3 |
FCSB | 0–2 | Nordsjælland | 0–0 | 0–2 |
Tobol | 1–1 (6–5 pen.) | Derry City | 1–0 | 0–1(s.m.t.) |
Bodø/Glimt | 6–0 | Pyunik | 3–0 | 3–0 |
Nota
Menu
Liga_Konferensi_Europa_UEFA_2023–24 Pusingan kelayakanBerkaitan
Liga Super Malaysia 2024–25 Liga Juara-Juara UEFA Liga Perdana Inggeris Liga Konferensi Europa UEFA 2023–24 Liga Europa UEFA 2023–24 Liga Juara-Juara UEFA 2023–24 Liga Bangsa Liga Perdana Inggeris 2023–24 Liga Juara-Juara AFC 2023–24 Liga Super MalaysiaRujukan
WikiPedia: Liga_Konferensi_Europa_UEFA_2023–24 https://www.uefa.com/insideuefa/news/0282-185d513b... https://www.uefa.com/uefaeuropaconferenceleague/ne... https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/medi... https://theathletic.com/4647809/2023/06/28/uefa-eu... https://www.theguardian.com/football/2021/mar/13/n... https://www.worldcat.org/issn/0029-7712 https://www.uefa.com/uefaeuropaconferenceleague/ https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Liga_K... https://www.uefa.com/uefaeuropaconferenceleague/st... https://www.uefa.com/newsfiles/uefaeuropaconferenc...